Mindfulness dla dzieci – książki o uważnej żabce

Książki Eline Snel to jedne z najlepszych książek jakie miałam okazję przeczytać. Są tak pięknie wydane, że samo ich oglądanie sprawia wielką przyjemność!

MOJA SUPERMOC. UWAŻNOŚĆ I SPOKÓJ ŻABKI. HISTORIE, GRY I ZABAWY MINDFULNESS to przepiękna książka o tym, czego każde dziecko w dzisiejszych czasach potrzebuje, czyli o wyciszeniu i uważności. Cała publikacja składa się z pięknie ilustrowanych zabaw, które rozwijają uwagę, zwiększają poczucie ciała, wyostrzają zmysły, rozwijają wyobraźnię i inteligencję emocjonalną. Dużo jest także wycinania i wyklejania. Tytułowa żabka wprowadza dzieci w magiczny świat uważności, tak potrzebnej każdemu maluszkowi.

UWAŻNOŚĆ I SPOKÓJ ŻABKI. Eline Snel. To bardzo podobna publikacja z tym, że więcej tutaj teorii i opisów. Dokładnie wyjaśnia czym jest uważność, jak nauczyć dzieci żyć uważnie i szczęśliwie. Do książki dołączona jest płyta CD.

Te książki często wykorzystuję na swoich zajęciach terapeutycznych i warsztatach przedszkolnych. Dzieci uwielbiają zawarte w nich ćwiczenia i zabawy. Zaobserwowałam, że regularne ćwiczenie uważności polepsza u dzieci koncentrację, wycisza je i uspokaja. Są więc idealne dla dzieci z nadpobudliwością psychoruchową oraz z trudnościami w nauce.

Popularne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *