Seria bajek terapeutycznych. Tomcio rozwiązuje problemy.

Wydanie własnych bajek terapeutycznych od wielu lat było moim celem zawodowym. Dlaczego? Bo widzę jak wielką mają one moc edukacyjną na każdym etapie rozwoju dziecka. Z wielką przyjemnością napisałam więc dwie książeczki, które uczą dzieci ważnych umiejętności i pomagają rodzicom zrozumieć trudności maluchów.

Bajka terapeutyczna to opowieść z głęboki przekazem. Pełna jest mądrych zdań, podpowiedzi i wskazówek. Uczy nie tylko dzieci ale i rodziców. Seria bajek terapeutycznych Tomcio rozwiązuje problemy to odpowiedź na najczęstsze trudności Maluszków.

„Tomcio rozwiązuje problemy. SEN” Anna Kańciurzewska

Książka „TOMCIO ROZWIĄZUJE PROBLEMY. SEN” zawiera bajki terapeutyczne dotyczące trudności ze snem takie jak: koszmary senne, strach przed ciemnością, trudności z zasypianiem, spanie w łóżku rodziców. Każdy rozdział opisuje jeden problem i składa się z bajki terapeutycznej + poradnika dla rodziców. Główny bohater – Tomcio pokonuje swoje problemy, inspirując tym samym swoich czytelników. Na końcu każdej bajeczki zamieszczone są pytania pomocnicze, które rodzice mogą zadawać dzieciom, by jeszcze lepiej uporać się ze wszystkimi trudnościami. Dodatkowo książeczka zawiera bajki ułatwiające zasypianie! Polecam tą książkę każdemu rodzicowi, którego męczą nieprzespane noce z powodu trudności sennych swojej pociechy!

„TOMCIO ROZWIĄZJE PROBLEMY. TRUDNE EMOCJE” to kolejna publikacja z tej serii. Tym razem bajki terapeutyczne skupiają się na trudnych emocjach, takich jak: złość, gniew, smutek, tęsknota, strach. Podobnie jak w poprzedniej książeczce, tutaj również każdy rozdział opisuje osobny problem. Główny bohater poznaje swoje emocje i uczy się radzić sobie z nimi na różne sposoby. Idealna książka dla małych nerwusków, dzieci lękowych oraz po traumatycznych doświadczeniach. Dodatkowo książka zawiera bajkę o podstawowych emocjach wraz z dużymi ilustracjami.

Jestem pewna, że moje książeczki terapeutyczne będą dla dzieci dużą pomocą w rozwiązywaniu najpowszechniejszych trudności. Rodzice natomiast odnajdą w nich wskazówki oraz inspirację.

Popularne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *